Elpigaz Automotive


loga-lpg-systemu-elpigazHistorie společnosti Elpigaz sahá až do padesátých let minulého století, kdy se společnost, tehdy ještě pod jménem Polmocon,  zabývala především kovovýrobou a obráběním kovů.

V roce 1996 byla založena společnost Elpigaz, která se specializuje především na výrobu, distribuci a prodej široké škály LPG zařízení na přestavbu a provoz automobilů s LPG a CNG.

Do března 2009 společnosti žily odděleným životem, k jejich sloučení došlo v březnu roku 2009. V důsledku sloučení vznikl pod jménem Elpigaz jeden z největších polských výrobců sad na přestavby LPG se sídlem v Gdaňsku. Ze společnosti Polmocon se stalo oddělení pro výrobu palivových nádrží, se sídlem v Liberci.

V současné době se produkce firmy Elpigaz dělí na tři řady:

Exclusive Line – řada vysoce kvalitních výrobků pro moderní automobily

Comfort Line – produktová řada spolehlivých, vysoce kvalitních dílů pro automobily střední třídy

Popular Line – kompletní řada LPG prvků pro zákazníky, kteří hledají cenově efektivní řešení.

Systémy pro LPG přestavby Elpigaz:

Exclusive Line

Produktová řada z nejvyspělejších technologií. Ideální pro moderní motory s až dvanácti válci. Produkty jsou založeny na systému Stella EOBD, který spolupracuje s palubní diagnostikou.

Stella 4 DPI

Do této skupiny patří také systém Stella 4 DPI, která slouží k montáži LPG do motorů s přímým vstřikováním benzínu do válce. Tento systém je možný použít do vozidel až s osmi válci.

Comfort Line

Řada je určena pro vozy střední třídy s dvou až čtyř válcovými motory s vícebodovým vstřikováním paliva, ať s přeplňováním či bez.

Popular Line

Sekvenční systémy vstřikování plynu čtvrté generace založené na NORD Stella pro, automobily s vícebodovým vstřikování paliva. Tato produktová řada je určena pro starší generaci vozidel na auta, která nemají palubní diagnostický systém EOBD.

 

LPG servis