Mohu s vozidlem na LPG parkovat v podzemních garážích?

FórumKategorie dotazu: LPGMohu s vozidlem na LPG parkovat v podzemních garážích?
anonym zeptal se před 1 rokem
1 Odpovědi
profichip Personál odpověděl před 1 rokem

Ano, můžete.
Pokud nejsou instalovány značky zákazu vjezdu vozidel LPG a/nebo CNG není zákonem parkování vozidel na plynový pohon v podzemních zakázáno.

Od roku 2011 platila vyhláška 23/2008 Sb § 21, která místo striktního zákazu parkování vozidel na plyn v podzemních garážích uváděla konkrétní podmínky, za nichž bylo možné parkování vozidel LPG. Pro řidiče to znamenalo, že vjezd LPG/CNG vozům musí být výslovně povolen, i když nebylo jasné, jak měla vypadat značka povolující vjezd.

1. 1. 2015 vyšla novela zákona 341/2014 Sb., ve které již sporný bod není obsažen. Příloha 11 této vyhlášky, která se týká vozidel na plyn, neřeší parkování v podzemních garážích ani uzavřených prostorech. Toto řeší už jen 23/2008 Sb., což zamezuje konfliktu mezi dvěma předpisy a nyní záleží jen na provozovatelích garáží, zda vjezd dovolí. Pro ty je ale často jednodušší vjezd zakázat.

LPG servis